,,JÓGOVÁ TERAPIE"

 
Je velmi účinná kombinace jógových ásan, stimulace akupresurních bodů. Díky tomu dochází k výraznému svalovému a kloubnímu rozsahu během krátké doby. Díky aktivnímu protahování a tlakové stimulaci akupresurních bodů, využití meridiánů a reflexních zón, dosahuje uvolnění napětí a důkladnému rozcvičení celého těla. 
 
Častým sezením a zátěží  se hromadí napětí v horní polovině těla a v oblasti krku, což většinou vede k bolesti při otáčení hlavy, krk ráno bývá zatuhlý, bolestivý. Tato bolest často vyzařuje do hlavy, ramen, paží, prstů...To vše ovlivňuje naši schopnost pracovat nebo klidně spát. Důkladné pasivní protažení v kombinaci uvolňujících bodů těmto nepříjemnostem předchází. 
 

Ceník: 

60 min. 600,- Kč

90 min. 900,- Kč

120 min. 1200,-Kč

 

Chcete-li získat zdravé a pružné tělo s přílivem energie, pak pravidelně provádějte pár jednoduchých cviků i doma a bude vám skvěle! :-)

Když energie neproudí, jste nemocní, nejste v pohodě. Když energie harmonicky proudí, je vše k vaší spokojenosti a cítíte se dobře. Pozice, ásany jsou prostředkem pro příjem a výdej energie a dokáží tuto energii aktivovat.

Blahodárné účinky jógy

Protažení představuje jeden z nejlepších způsobů, jak dosáhnout tělesné kondice. Díky svému mnohasetletému systému nabízí jóga jeden z nejbezpečnějších a nejúčinnějších způsobů. Protažení patří k nejpřirozenějším způsobům uvolnění napětí z různých svalových skupin, a je-li spojeno se správným dýcháním, zbavuje nervovou soustavu stresu a zvyšuje energetické hladiny. Zjistíte, že jóga má mocné účinky: posílené tělo, větší vytrvalost, lepší svalový tonus a pocit naprosté harmonie a pohody.  

Zacvičte si každý den.  Před samotným cvičením si vždy pečlivě přečtěte jak jednotlivý cvik provést.  Na začátku můžete také  poprosit někoho, aby vám při cvičení četl co a jak máte správně udělat. Zacvičte si každý den. A nezapomeňte:  výsledky se dostaví až po pravidelném cvičení. Vaše tělo dosáhne optimální váhy a budete mít vyrovnanou náladu. Zjistíte, že váš pohled na život je pozitivnější . Nebudete již zažívat vážné výkyvy nálady nebo depresi. Tím, jak se vám zlepší soustředěnost , budete organizovanější a bedete schopni zvládat několik úkolů zároveň. 

 

1.Všestranné cvičení na záda, ramena a nohy

Toto cvičení působí na každé nervové centrum, zdravotní stav pánevní oblasti se zlepšuje a posilují se svaly, které jsou pro protahování páteře nejdůležitější. Stimulován je rovněž růst meziobratlové chrupavky.

 • Zatáhněte břicho, protlačte třísla vzhůru, stáhněte svaly pánevního dna a po celou dobu je udržujte napnuté. Dýchejte klidně.
 • Vydržte co nejdéle, krátce odpočiňte a cvičení několikrát opakujte.

 

  

2. Tato pozice nenechá žádný sval chladným

 • Posaďte se do sedu s nohama nataženýma těsně u sebe, paty dejte k sobě a končetiny protáhněte.                      
 • Stáhněte svaly pánevního dna a zdvihněte pánev.
 • Dýchejte klidně, vydržte co nejdéle, vše proveďte znovu v několika opakováních. 

 

 

 

3. Touto pozicí můžete dosáhnout, aby vaše záda byla silná, šíje uvolněná, hýždě pevné a nohy rovné a štíhlé.

 • Pro posílení nohou: Setrvejte ve stoji na ramenou se zdviženými patami.
 • Pro posílení beder: Položte vnější kotník levé nohy na pravé koleno a pravé chodidlo zatlačte proti podložce. Po deseti nádeších a výdeších si nohy vyměňte.
 • A nebo: Zdvihněte nataženou nohu buď vodorovně nebo kolmo k podložce.

 

 

4. Protažení svalů kolem páteře

Hýždě a paže jsou zpevněné, páteř je co nejvíce protažená. Posilují se všechny tři pásy síly, což napomáhá zlepšení rovnováhy, znovuzískání vitality a harmonie mysli a těla.

 • Vtáhněte břicho k páteři, pokračujte lehkým nádechem do plic, stále držte břišní a svaly pánevního dna stažené.
 • S výdechem natáhněte pravou paži a levou nohu, protáhněte se od prstů ruky až do prstů u nohy. Stáhněte hýždě.
 • Vydržte na dva dechy a opakujte střídavě na jednu potom na druhou nohu.

 

 

5. Posílení zadní strany páteře

Podporuje proudění krve v žilách, snižuje zadržování tekutin v kotnících, přivádí čerstvou zásobu kyslíku do mozku. Stimuluje štítnou žlázu, která reguluje hormonální systém v těle. Podporuje rovnováhu a souhru ve fungování všech systémů v těle.

Při této pozici dochází k velkému prohnutí zad. Přední část hrudi a páteře se otvírá a uvolňuje se tlak, který působí na ploténky zepředu. Posiluje celou zadní stranu páteře a celkově zpevňuje hýždě a stehna.

 • Dejte ruce pod bedra a zdvihněte pánev. Udržujte rovnováhu, zdvihněte jednu nohu a vydržte co nejdéle v této pozici.

 

 

6.  Zdvihání nohou dozadu - prevence potíží  jako je ischias a bederní ústřel

Toto cvičení zpevňuje hýžďové svaly, posiluje bederní páteř, bříšní svaly a svaly nohou. Pomáhá lečit potíže jako ischias a bederní ústřel. Tento cvik je namáhavý, proto nezapomeňte během cvičení zhluboka dýchat.

 • Lehněte si tak, že položíte bradu na podložku, dlaně zatněte v pěst, propněte prsty na nohou.
 • Propněte jednu nohu a zvedněte ji do výšky. Kyčelní kost tlačte dolů. Vydržte 10sekund a totéž proveď te i  s druhou nohou.
 • Boky zdvihněte nad podlahu a pěsti položte pod kyčelní kosti, brada se opírá o podložku.
 • Nadechněte se, zdvihněte obě nohy, čelo položte na podložku. Normálně dýchejte a vydržte co nejdéle. Odpočiňte a cvičení si ještě jednou zopakujte.

 

 

7. Protažení páteře

Protahování páteře na obě strany zvyšuje její elasticitu, posiluje míšní nervy a pomáhá zmírňovat bolesti zad a šíje.  Díky tomuto cvičení se posilují břišní orgány a zvyšuje se vytrvalost.  U tohoto cviku se vám musí podařit dát paži do přímé linie s rovnými zády.

 • Postavte se vzpřímeně a rozpažte. Levé chodidlo vytočte kolmo do strany. Pata levého chodidla by měla tvořit linii s klenbou pravého chodidla.
 • Vydechněte a ukloňte se na levou stranu. Levou dlaň položte na kotník a pravou paži vytáhněte nahoru v přímce s levým ramenem. Podívejte se na pravou ruku. Dýchejte a takto chvíli setrvejte.
 • Pravou paži natáhněte podél ucha a loket propněte. Stále se dívejte nahoru a vytahujte se z páteře, dokud neucítíte , že máte napjatou kůži na svalech. Vydržte 15 sekund, pak se vraťte na začátek a opakujte na pravé noze.

 

 

8. Intenzivní protahovací cvik na záda

 • Klekněte si a napřimte se. Za dolní částí zad překřižte paže.
 • Zhluboka se nadechněte, podívejte se vzhůru, prohněte se, zatlačte boky dopředu a zároveň spusťte paže dolů. Uvolněte krk a hrdlo. Vydržte 30sekund.  Vydechněte, povolte paže a posaďte se na paty.
 • Dýchejte klidně, povolte a čelo opatrně položte na podložku. Vydržte 10sekund, aby se vám uvolnilo napětí v zádech.