Manuální lymfoterapie dle zdravotnických zásad

Je velmi důležité důkladné otevření lymfatických center (lymfatických uzlin) před každou drenáží, neboť bez prvotního uvolnění ( vyprázdnění ) těchto lymfatických center není drenáž účinná !!

Lymfodrenáž by měla trvat minimálně 60 min. a měla by se praktikovat minimálně 1 hodinu po jídle. Po lymfodrenáži se ledvinami vylučuje větší objem tekutin. To je způsobeno vyplavenými škodlivými látkami. Výsledek po lymfodrenáži je okamžitý. Ucítíte úlevu od pocitu těžkých nohou. V případě otoků se výrazně snižuje obvod drenážovaných končetin. Snižuje se míra zátěže, a to je významný faktor při ochraně žil.

Účinky manuální lymfodrenáže:

 • Léčba a prevence celulitidy
 • Podpora hubnutí (zrychlení metabolismu, odvodnění drénovaných oblastí)
 • Zpevnění kůže a podkoží
 • Zmírnění migrenózních stavů a bolestí hlavy
 • Zmírnění revmatických otoků
 • Úprava žilní nedostatečnosti a prevence otoků ( lymfedémů ) a křečových žil
 • Drenáž otoků po úrazech a pooperačních stavech
 • Zmírnění únavy nohou (dlouhé stání, sedavé zaměstnání)
 • Výrazná podpora detoxikace organismu
 • Podpora léčby bércových vředů
 
Mé doporučení:
 
 • Pro nastartování energií doporučuji užívat bioinformační kapky Diochi:  Intocel a poté užívat - Diocel pro ledviny. Možno doplnit o koloidní minerály Diocel biominerál. To vše působí pro správnou funkci ledvin a lymfatického systému. 
 
 • Zvyšte příjem čisté filtrované vody, nejlépe teplejší vody. Nepijte chladnou vodu a vodu s ledem. Odebírá inergii ledvinám a zabraňuje, zpomaluje přirozenou očistu a detoxikaci těla. Navíc také zpomaluje metabolismus. Nepijte velké množství vody na večer a nikdy těsně před spaním, ale dávkujte si svou svůj pitný režim postupně během celého dne. 
 
 • Jak správně upravit Váš jídelníček tak, abychom celkový efekt lymfatické drenáže podpořili, s Vámi v případě zájmu prokonzultuji při Vaší první terapii. 
 
 • Lymfodrenáž je pomalá terapie. Nesmí se uspěchat a přesně dané postupy a techniky se provádí velmi pomalu vzhledem k rychlosti toku lymfy. Jen tak bude lymfodrenáž účinná. 

Upozornění:

Žádný přístroj nemůže nahradit manuální lymfodrenáž, neboť neumí ošetřit terminální a regionální mízní uzliny a začíná obráceně,  což popírá zásady pro efektivní drenáž. Toto lze učinit pouze manuálně. Musí se vždy provést ručně dle přesně daných zásad. Přístrojová lymfodrenáž však může být vhodným doplňkem k manuální či reflexní lymfodrenáži.

 

Ceník:


ČAS JE U KAŽDÉHO KLIENTA INDIVIDUÁLNÍ

 

 

Manuální lymfoterapie - ( uvolnění hlavních lymfatických uzlin + drenáž nohou popř.rukou, uvolnění vnitřních břišních uzlin )

1 hod.15 min. 1200,-

Manuální lymfoterapie - nohy, ruce + další část dle přání klienta

90 min.

1400,-

Manuální lymfodrenáž celého těla
- nohy, ruce, záda, hrudník,...
120 min.

1700,- 

     
 
cena při předplacení 10 lymfoterapíí
( možnost časového rozdělení )
 

60-180min.

u každé lymfodrenáže - 50,-Kč

Lymfodrenáž obličeje a hlavy (+ uvolnění hlavních a centrálních lymfatických uzlin na krku a nadkličkové oblasti )

prevence bolestí hlavy

60min.

950,-

Doporučená frekvence ošetření :

 • K nastartování lymfatického systému je nutné absolvovat kúru v rozsahu 6-10 aplikací nejlépe v průběhu jednoho měsíce ( u otoků, lymfedémů apod). Tuto kúru absolvovat 2x do roka, nebo udržovat následný režim:
léčebná i preventivní lymfodrenáž ( otoky, zavodnění )

- preventivní detoxikace
1-2x týdně dle potíží 1x měsíčně celková, min. 90min.
- prevence celulitidy 1x měsíčně celková + 1x nohy a hýždě
- migréna,křečové  žíly,otoky 2x měsíčně problémové zóny

Metoda byla veřejnosti poprvé představena na mezinárodní výstavě zdraví a krásy v Paříži v roce 1936 a její účinnost byla od té doby mnohokrát klinicky ověřena. V ČR se manuální lymfodrenáži věnoval Dr. Bechyně.